ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerPlaj Hentbol HaberleriDünya Hentbol Şampiyonası Kura çekimi

Dünya Hentbol Şampiyonası Kura çekimi

Kategori : Plaj Hentbol Haberleri

Antalya'da düzenlenecek 4. Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası'nın kuraları çekildi.

12684769901

Muratpaşa Belediyesi Toplantı Salonu'ndaki kura çekimine, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Asbaşkanı Miguel Roca, IHF Plaj Hentbol Komisyonu Başkanı Giampiero Masi, Federasyonumuz Asbaşkanları Bilal Eyüboğlu, Asri Cenk Kaptan ve yöneticilerimiz Birol Kaya, Serdar Baturkan ve Asım Yılmaz ile Plaj Hentbol Milli Takım antrenörlerimiz Kadir Ayar ve İsmail Tarakcı katıldı.

Kura çekimini erkeklerde  Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen ve Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) Asbaşkanı Miguel Roca bayanlarda ise Asbaşkanlarımız Bilal Eyüboğlu ve Asri Cenk Kaptan yaptı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, ön hazırlıkları devam eden şampiyonaya kadar tüm altyapı çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.

IHF Plaj Hentbol Komisyon Başkanı Giampiero Masi ise Antalya'da bulunmaktan ve şampiyonanın burada yapılmasından dolayı mutlu olduklarını kaydetti. Görsel açıdan önemli bir organizasyon olduğunu dile getiren Masi, Muratpaşa Belediyesine ve Türkiye Hentbol Federasyonuna ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

 

ŞAMPİYONA 22-27 HAZİRAN'DA

12684769374

 

Federasyonumuz ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde gerçekleşecek şampiyonaya, toplam 18 ülkeden 24 takım katılacak. 22-27 Haziran tarihleri arasında yapılacak şampiyonada mücadeleler, Lara Plajları'nda gerçekleşecek.

Şampiyonada, kura çekiminin ardından gruplar şöyle oluştu:

 

ERKEKLER KATEGORİSİ:

Grup (A)

Türkiye

Brezilya

İspanya

Umman

Macaristan

Libya

 

Grup (B)

Danimarka

Hırvatistan

Mısır

Katar

Rusya

Avustralya

 

BAYANLAR KATEGORİSİ:

Grup (A)

Danimarka

Hırvatistan

İtalya

Japonya

Ukrayna

Yeni Zelenda

 

Grup (B)

Türkiye

İspanya

Brezilya

Çin

Norveç

Macaristan

 

Okuma:5439
Puan:
Tarih:14-03-2010 12:16

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır