ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerOkul Hetbol HaberleriLiseler Bayan ve Erkekler Türkiye Şampiyonası

Liseler Bayan ve Erkekler Türkiye Şampiyonası

Kategori : Okul Hetbol Haberleri

Milli Eğitm Bakanlığı Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanlığının Eskişehirde düzenlediği Liseler Bayan ve Erkekler Türkiye Şampiyonası bugün (19..2010 Cuma) yapılan final ve üçüncülük karşılaşmaları ile sona erdi.

Bayanlarda İstanbul Beykoz Acarkent Doğa Koleji final Maçında İzmir Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesini 26-17 mağlup edip Türkiye Şampiyonu olurken, İzmir Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi de ikinci sırada yer aldı.

Üçüncülük maçında da Eskişehir Odunpazarı Cumhuriyet Lisesi Antalya Muratpaşa Lisesini 31-27 yenip üçüncü, Antalya Muratpaşa Lisesi de dördüncü oldu.

 

ERKEKLERİN ŞAMPİYONU KONYA İSMAİL KAYA!

Erkekler Final Karşılaşmasında ise Konya Selçuklu Özel İsmail Kaya Lisesi, İstanbul Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesini 30-26 mağlup ederek Türkiye Şampiyonluğuna imzasını attı. Konya İstanbul Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesi de ikicilikle yetindi.

Erkekler üçüncülük maçında ise Ankara Yenimahalle Celal Yardımcı Lisesi Adana Seyhan Özel Akdeniz Lisesini 37-27 yenip üçüncü sırada yer alırken Adana Seyhan Özel Akdeniz Lisesi de Türkiye dördüncüsü oldu.

Bayan ve Erkeklerde şampiyon olan takımlar 19-29 Mart 2010 tarihleri arasında Portekizde düzenlenecek Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Dereceye giren takımların ödüllerini Milli Eğitim Bakanlığı Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanı Metin Cengiz, Okullar Federasyon Başkanı Ayhan Pala ve Bakanlık Temsilcisi Etem Ceren, Eskişehir Milli Eimi Müdürlüğü Şube Müdürleri ve konuklar verdi.

Bayan ve erkeklerde takım sıralaması şöyle oluştu:


BAYANLAR TAKIM SIRALAMAS1:

İstanbul Beykoz Acarkent Doğa Koleji
İzmir Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi
Eskişehir Odunpazarı Cumhuriyet Lises
Antalya Muratpaşa Lisesi.

e261

ERKEKLER TAKIM SIRALAMASI:

Konya Selçuklu Özel İsmail Kaya Lisesi
İstanbul Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesi
Ankara Yeni Mahalle Celal Yardımcı Lisesi
Adana Seyhan Özel Akdeniz Lisesi

ismail

Okuma:4861
Puan:
Tarih:16-03-2010 12:52

ALADOGANDoğaNAvatar

Bayanlarda Muratpaşa, erkeklerde Celal yardımcı şaşırttı beni...


Bazen Sevgi, bazen keder, Beşiktaşlı olmak yeter...
22-03-2010 01:03

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır