ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerHaberlerYeni başkanımız Bilal Eyuboğlu

Yeni başkanımız Bilal Eyuboğlu

Kategori : Haberler

 

Federasyonumuz 1. Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu Ankara'da yapıldı ve Bilal Eyuboğlu başkanlığa seçildi.

Büyük Sürmeli Otel'de yapılan ve tek listeyle gidilen seçimde, 180 delegeden 120'si oy kullandı. 109 oy alan Bilal Eyüboğlu, federasyonun yeni başkanı oldu. Seçimlerde 5 oy boş, 6 oy da geçersiz sayıldı.

Federasyon Başkanımız Bilal Eyüboğlu genel kurulda yaptığı konuşmada, "Bugün sizlerle yönetim kurulumuzun bir zorunluluk sonucu aldığı seçimli genel kurulumuzu birlikte gerçekleştireceğiz. Hentbola bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu arada federasyonun kuruluşunda emeği geçen sayın Prof.Dr. Sedat Muratlı ve Murat Kılıç hocamıza ayrıca teşekkür ederim. Aramızda olmayan rahmetli Prof. Dr. Yaşar Sevim hocamıza da minnet ve şükranla anıyorum. Hentbole hizmet etmiş bugün aramızda bulunmayan yitirdiğimiz dostlarımızı rahmetle anıyoruz. 

Çocuk yaşta başlayıp bugün federasyon başkanlığına aday olduğum hentbol sporuna bu güne kadar verdiğim hizmetlerin bundan sonra da artan bir şevkle devam edeceğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

1976 yılında başlayan sporculuk hayatımı 1997 yılına dek sürdürüp 2004 yılından adaylığımı açıklayana kadar geçen sürede hentbole idareci olarak hizmet etmeye çalıştım. Kısaca hentbolün her kademesinde yer aldım. Bundan sonra da sizlerin desteği ile hentbolumuza sizlerle birlikte hizmet etmek amacıyla adayım. Hentbolumuzn bugün bulunduğu sıkışık ortamdan çıkarmak, kötü gidişine dur diyebilmek amacıyla başlattığımız bu atılımın olumlu sonuçlarını olağan genel kurulumuzda birlikte değerlendireceğimize inanıyorum.

Geleceğimize yönelik gerçekleştireceğimiz atılımları karşılayacağımız tüm zorlukları sizlerle aşarak gerçekleştireceğiz. Ben değil biz anlayışıyla tüm kulüplerimizi kucaklayan sevgi bağıyla ilişkileri geliştiren bir yönetim anlayışımız olacaktır.

2012 yılına kadarki hedeflerimizi bir kısmını başlıklar halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz

1) Alt yapıların süratle iyileştirilmesi. Altyapının olmadığı bir yerde başarı bekleyemezsiniz. Türkiyenin bölgelere ayrılarak koordinatörlükler belirlenmesi ve çalışma raporlarının düzenli olarak teknik kurula ve yönetim kuruluna aktarılması hedeflenecektir. Gelişim kampları düzenli olarak yapılcaktır. Ayrıca altyapı takımlarına yol parası ödenmesi ve Birinci ligde Play Off sisteminin uygulanması hedeflerimiz arasında olacaktır.
2) Televizyonda maç yayınları önümüzdeki sezon itibariyle bir kanalla anlaşıp 20-25 maçın yayını sağlanacaktır. Televizyon yayınının olmadığı bir yerde hentbolü yaygın hale getiremezsiniz.
3) Televizyon yayınlarına bağlı olarak sponsorluk anlaşmaları için profesyonel bir şirketle çalışılması gerekmektedir. İlk anlaşmayı diğerleri takip edecektir ve böylece birbirini tetikleyen domino etkisiyle kulüplerinde sponsor bulma yolu açılmış olacaktır. Buradaki en önemli hedef de kulüplerin ekonomik yapısını güçlendirmek olacaktır.
4) Hakemlerimiz ve gözlemcilerimizle ilgili olarak yeniden yapılandırılacak olan MHK bünyesinde genç hakem projeleri üretilecek çalışmalar üniversitelerle yaygınlaştırılacaktır. Hakem ve gözlemci ücretleri konusunda hassas davranılarak gerekli önem gösterilecektir. Ayrıca hakem ve gözlemcilerimizle ilgili de sponsor çalışmaları yapılacaktır.
5) Türk hentboluna önemli katkıları olacağına inandığımız salon inşaatı bir an önce tamamlanıp sayın bakanımızın ve sayın genel müdürümüzün destekleri ile camiaya sunulacaktır. Bu projenin en kısa zamanda gerçekleştirilmesini ben ve ekibim canı gönülden arzulamaktayız. Bu salon projesinde emeği geçen herkes şu anki ve eski başkanımıza Gençlik ve spor genel Müdürü ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, eski federasyon başkanına, Çankaya Belediyesi eski ve yeni başkanına ve emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Unutulmamalıdır ki bu projenin sponsoru Spor Toto Teşkilat Başkanlığıdır. Tamamen devlet destekli bir projedir.
6) İddaa ile ilgili olarak önümüzdeki yıl bütün kulüpleri eşit şekilde faydalanacağı bir projeyi hayata geçirmek arzusundayız. Böylece adaletli bir dağıtım oluşturulacaktır. Bu konu ile ilgili bir komite oluşturulacaktır. Bu daha önce planlanan ve kararlaştırılan kurumsal faaliyetlerin kişilere bağlı olmadan ve aksamadan devam edeceğini belirtmek isterim. Ülkemizde ilk defa yapılacak olan Dünya plaj Hentbol Şampiyonası ile ilgili çalışmalar eksiksiz bir şekilde sürmektedir. Bu aşamada katkılarından ötürü Antalya Muratpaşa Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.

Hentbol adına emek veren ve dürüstlük ilkesi ile çalışan herkes ekibimizin bir parçası olacaktır. Hentbolü şu an bulunduğu yerden camiadaki bütün herkesin gururla izlediği bir konuma getirmek için ekibimle beraber büyük bir gayret sarf edeceğimizi belirtmek isterim.

Ayrıca bugün burada olan ve olmayan ancak hentbol sayesinde belirli seviyeye mevkiye gelen herkesin hentbola bir borcu olduğu kanaatindeyim ve onun için bu taşın altına hep beraber elimizi koymalıyız. Tekrar söylüyorum. Dürüstçe katkı koymak isteği olan herkesin fikirlerinden faydalanacağımızı belirtmek istiyorum.

Birinci olağanüstü genel kurulumuzun Türk sporuna ve hentbol camiasına hayırlı olmasını diler hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlarım.

hentbolbaskan

ismailoy


Genel Kuruluda yapılan oylama sonucu yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulları şöyle oluştu.

Yönetim Kurulu

 

Bilal Eyüboğlu

Sait Ersu Hızır

Haydar Arslan

Recep Biçer

Adem Ceylan

Muhammet Fatih Sarıoğlu

Hasan Uçar

İsmet Güllü

Asri Cenk Kaptan

Atacan Aksoy

Levent Küçükçolak

Bilgehan Çapraz

Selahattin Beşerler

Ahmet Serdar Baturkan

Birol Kaya

 

Yönetim Kurulu Yedek

Fikret Dursun Can

Zeynel Canol

Kamil Cent

Adem Kaan Pehlivan

İbrahim Adan

Abdülkerim Kolat

Kanat Ayaz

Nurettin Yılmaz

Mesut Temiişler

Aşkhan Doğan

Ömer Faruk Besli

Osman Güner

Ali Pektaş

İrfan Uygun

Mehmet Özlü

Denetleme Kurulu

Levent İşler

Fakrullah İsmail Hakkı Aydoğdu

Abdullah Keskin

Denetleme Kurulu Yedek

Uğur Hancıoğlu

Vedat Çilli

Şenol Altındağ

 

Disiplin Kurulu

Asım Yılmaz(Başkan)

Av.Mertay Kugay

Av. Hayri Ataç

Av.Hüseyin Kaya

Şıh Ahmet Kıvrak

 

Disiplin Kurulu Yedek

Alaattin Varol

Hamza Baydar

Uğur Uzer

Kerem Şimşek

Gamze Kurban

 

Okuma:5229
Puan:
Tarih:17-04-2010 19:26

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır