ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerHaberlerHedefimiz organizasyonu genişletmek

Hedefimiz organizasyonu genişletmek

Kategori : Haberler

THF Başkanı Bilal Eyüboğlu, Gelibolu Üçlü Uluslar Turnuvası'na ilişkin "Diğer federasyonlarımızı da bu turnuva konsepti içine alıp, 1. Dünya Savaşı'nın 100. yıl dönümü olan 2015 senesinde planladığımız final turnuvasına giden yolda her sene bu organizasyonu genişleterek yönetmektir" dedi.

 

yüboğlu, THF olarak şehitler diyarı Çanakkale'de dostlukları savaştan doğmuş Avustralya, Yeni Zelanda ve Türk uluslarını yepyeni bir sportif gelenek olan Gelibolu Üçlü Uluslar Turnuvası ile birleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, Avustralyalı, ancak Türk kökenli olan ''gutto.biz'' firmasıyla yapılan partnerlik sonucunda, ilk turnuvayı başarıyla 21-24 Nisan tarihlerinde Çanakkale'de gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Amaçlarının bundan sonraki yıllarda diğer federasyonları da bu turnuva konsepti içine alıp, 1. Dünya Savaşı'nın 100. yıl dönümü olan 2015 senesinde planlanan final turnuvasına giden yolda her sene bu organizasyonu genişleterek yönetmek olduğunu dile getiren Eyüboğlu, bu amaçla 24 Mayıs'ta İstanbul'da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin düzenleyeceği ve olimpik branşa dahil tüm federasyon başkanlarının katılacağı toplantıda federasyon başkanlarını bilgilendirmek amacıyla bir sunum yapılacağını bildirdi.

Eyüboğlu, özel sektör, federasyon, turnuva yönetim birleşmesini Türkiye'de ilk defa yeni bir kavram çalışmasıyla gerçekleştirdiklerine işaret ederek, ''Federasyonumuz Avustralya'da konuşlanarak hem adımızı Asya Pasifik bölgesinde markalaştırıyor, hem de özel sektörde turnuvamız için sponsor olan firmaları da bu şekilde Asya bölgesine ihracata teşvik ediyor'' dedi.

Özellikle ana sponsor Olivos firmasının, tamamlanan turnuvaya özel yaptıkları zeytinyağıyla kendilerini zirveye taşıdığını ifade eden Eyüboğlu, aynı zamanda damak tadını dost ülkelere yaydığını kaydetti.

Gutto.biz firması direktörü Tarkan Batgün ise Türkiye'yi Avustralya ve Yeni Zelanda'da sıkça kullanılan bir modelle tanıştırdıklarını, Hentbol Federasyonu'nun liderliğinde Gelibolu Üçlü Uluslar Turnuvası'nı 2015'e giden dönem içinde mini oyunlar haline getirip, ülkeler arasındaki dostluğu dünyaya yayma amacını taşıdıklarını sözlerine ekledi.

Okuma:2009
Puan:
Tarih:11-05-2010 22:17

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır