ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerBirinci LigHentbol Bayanlar 1.Ligde normal sezon tamamlandı.

Hentbol Bayanlar 1.Ligde normal sezon tamamlandı.

Kategori : Birinci Lig

12 takımın mücadele ettiği Bayanlar 1.Ligde 22 haftalık normal sezon maratonu sona erdi. Normal sezonu Adana Şakirpaşa HEM SK lider olarak tamamlarken, ikinci sırayı Samsun GSK, üçüncü sırayı da Aksaray GSK takımları aldı. Bu sezon ilk kez uygulanan Yıldızlar Ligi sistemiyle, takımların Yıldız takımlarından kazandıkları puanların %10'u eklenerek normal sezon sıralaması oluşturdu. 

 

Statü gereği normal sezonu ilk 8 sırada tamamlayan takımlar play-off yarı final maçları oynayacak. Yarı finalde takımlar 2 gruba ayrılacak. Normal lig sezonunu (1.4.6. ve 8) ile (2.3.5 ve 7.) sırada tamamlayan takımlar 2 gruba ayrılırlar. Yarı final müsabakaları Ankara'da "Tek Devreli Lig usulüne" göre oynanacak. Grup müsabakalarına; grubunda birinci olan takım 3 (üç) puan, ikinci olan takım 2 (iki) puan, üçüncü olan takım 1 (bir) puan ve dördüncü olan takım puansız olarak başlayacak. Turnuva müsabakaları sonunda gruplarında aldıkları puana göre 1. ve 2. olan takımlar Final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak. Yarı Final müsabakaları 25-27 Mart 2016 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak. Final müsabakaları ise 31 Mart - 2 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Okuma:968
Puan:
Tarih:11-03-2016 21:22

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır