ANA SAYFA HABERLER FORUM GALERİ DOKUMANLAR | Üye OlGiriş
Hentbol Federasyonu HaberlerAlt Yapı HaberleriProje Başlıyor

Proje Başlıyor

Kategori : Alt Yapı Haberleri

Türkiye Hentbol Federasyonunun (THF), Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) ile uzun görüşmeler ve çabalar sonucunda gerçekleştirdiği Hentbol Eğitim Projesi başlıyor. Hedef Olimpiyatlar doğrultusunda 8 yıllık sporcu ve antrenör eğitimi projesi ile Türk Hentbolu için önemli bir adım atılıyor.

 

edteko0762

 

            Proje kapsamında 10 pilot ilden 2000 sporcu ve 200 antrenör eğitimde yer alacak. Hentbolun geleceğine yapılan en önemli proje için çalışmalar ilk olarak 28 Eylül Çarşamba günü Ankara ve İzmirde başlarken, ileriki dönemlerde il sayısı artarak devam edecek.

 

 

 

            IHF tarafından görevli lektörler de bu eğitimlerde görev alacak. 4 gün sürecek Ankaradaki çalışmalarda IHF lektörleri Portekizli eğitimci Luisa Estriga ve Sırp Milan Petronijevic tecrübelerini aktaracak. Ayrıca IHF bu proje için Federasyonumuza top ve 2 adet salon zemini tedarik etti.

 

 

 

PİLOT İLLER

 

Ankara, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Bursa, Antalya, Adana, Mersin, Trabzon, Rize

 

LEKTÖRLERLE TOPLANTI YAPILDI

 

IHF tarafından görevli lektörler de bu eğitimlerde görev alacak olan Portekizli eğitimci Luisa Estriga ve Sırp Milan Petronijevic Ankara'ya gelerek, THF spor salonunu gezdi. Tesisleri çok beğenen IHF lektörleri, Türk hentbolu için çok önemli bu projede yer almaktan mutlu olduklarını kaydettiler. Tesisleri gezen Lektörler ardından eski Federasyon Başkanlarımızdan aynı zamandan IHF Lektörü ve Denetçisi olan Günal Ensari, A Erkek Milli Takım Antrenörümüz Adnan Öztürk, A Bayan Milli Takım Antrenörümüz Hikmet Vurgun, Antrenörümüz Hakan Dinler  ve Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinden Doç.Dr. Murat Bilge ile toplantı gerçekleştirdi.

Okuma:888
Puan:
Tarih:26-09-2016 16:14

Hentbol Federasyonu ©
Web sitemizin resmi hentbol federasyonu ile ilgisi yoktur. Hentbol fanatiklerine sanal bir buluşma ortamı sağlamak için açılmıştır